Program Kariera
Warszawa Nie podano
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 2 kwietnia 2023. Zobacz aktualne

Staż | WSZYSTKIE DZIAŁY KANCELARII, PARALEGAL - STAŻYSTA | GREENBERG TRAURIG NOWAKOWSKA-ZIMOCH WYSOKIŃSKI SP.K.

Program Kariera Warszawa
3600zł
Praca, Praktyki, Staż
Umowa B2B, umowa o dzieło, umowa zlecenie

IDEALNY KANDYDAT TO:

Student III-IV roku prawa na polskiej uczelni, znający bardzo dobrze j. angielski (certyfikaty nie są niezbędne) w mowie i w piśmie, z dobrymi wynikami w nauce, gotowy do nauki i pracy pod okiem profesjonalistów, otwarty, lubiący współpracę w zespole.

CEL STAŻU:

Nauka pod okiem profesjonalistów, rozwój, zdobywanie doświadczenia i nabywanie umiejętności, poznanie kultury pracy prawnika świadczącego usługi dla profesjonalnego biznesu. Najlepsi praktykanci, po ukończeniu studiów, mają szansę dołączyć do grona młodych prawników i rozwijać się pod okiem profesjonalnego mentora, sprawującego indywidualną opiekę nad młodym prawnikiem.

ZADANIA STAŻYSTY:

  • Przygotowywanie projektów pism i wniosków związanych z obrotem prawnym (pisma do sądów rejestrowych, wnioski do urzędów skarbowych, banków) oraz dokonywanie innych czynności związanych z nadawaniem tym pismom toku urzędowego oraz pomoc techniczna przy przygotowywaniu dokumentów
  • Przygotowywanie projektów poszczególnych postanowień umów
  • Wyszukiwanie i analiza przepisów; przygotowywanie zestawień dotyczących zmian w stanie prawnym; bieżące monitorowanie projektów ustaw i rozporządzeń; informowanie prawników o zmianach w stanie prawnym
  • Przegląd orzecznictwa i literatury w związku z wykonywaniem zleceń; bieżące śledzenie nowości wydawniczych, informowanie prawników o nowych publikacjach
  • Wizyty w sądach i urzędach administracji celem składania wniosków klientów Kancelarii, dowiadywania się o bieżącym stanie rozpatrywanych spraw, uzyskiwania informacji koniecznych do prawidłowego sporządzania
  • Bieżące monitorowanie raportów bieżących spółek giełdowych będących klientami Kancelarii lub pozostających w kręgu zainteresowania prawników; przegląd i analiza publikacji prasowych pod kątem wyszukiwania artykułów dotyczących problematyki wskazanej przez prawników.

CZAS

min. 2 miesiące

WIĘCEJ

programkariera.pl