Praktyki i staże prawnicze, praca dla studentów prawa

Typ oferty
Kontrakt
Kategorie
Prawo
Wyczyść
Typ pracodawcy
Data dodania
Kryteria wyszukiwania
Wyczyść
Praktykant/ka w zespole Doradztwa Podatkowego
PraktykiPrawoAnaliza danychMicrosoft ExcelMicrosoft Officeangielskiumowa zlecenie
CRIDO nie podano Kraków
Zaproszenie na staż
StażPrawoumowa zlecenie
Kancelaria Legalden nie podano Warszawa
Praktykant/ka - Dział Bezpieczeństwa Informacji i Ochrony Danych Osobowych
PraktykiAdministracja biurowaPrawoumowa zlecenie
Budimex nie podano Warszawa
Audit Trainee
PraktykiFinanseJęzykiPrawoAnaliza danychMicrosoft Excelangielskiumowa zlecenie
TPA Poland nie podano Poznań
Młodszy Specjalista / Specjalista ds. administracyjno-prawnych
PracaPrawoumowa o pracę
Budimex nie podano Czechowice-Dziedzice
Global Purchasing Graduate Scheme
StażFinanseITPrawoTransport i logistykaAnaliza danychKomunikacjaMicrosoft ExcelMicrosoft Officeangielskiumowa o pracę
Eurofins GSC Poland nie podano Katowice

Absolwenci studiów prawniczych mają duże szanse na znalezienie zatrudnienia, ponieważ mogą zdecydować się na wybór jednej z wielu ścieżek kariery. Pojawia się przed nimi możliwość zdobycia uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, sędziego, prokuratora, komornika, radcy prawnego czy notariusza. Warto pamiętać, że do studiów prawniczych zalicza się nie tylko prawo, lecz również kilka innych kierunków kształcenia, na przykład bezpieczeństwo narodowe, administracja, prawo kanonicznie i prawo w biznesie. Absolwenci często rozwijają karierę zawodową w organach administracji państwowej lub ośrodkach badawczych. Naukę na wymienionych kierunkach oferują prestiżowe uczelnie, takie jak Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Gdański. Na rynku prawniczym ogromne znaczenie ma zarówno specjalistyczna wiedza, jak i doświadczenie. Zapoznaj się z dostępnymi poniżej ofertami od cenionych pracodawców - Kochański&Partners, Budimex S.A. i wieloma innymi, by odbyć praktyki prawnicze lub znaleźć pracę na wymarzonym stanowisku!

Obecnie celem studiów prawniczych nie musi być realizacja tradycyjnej kariery prawniczej. Absolwenci mogą pracować w dziale handlowym, kontroli jakości, human resource i wszystkich innych, gdzie niezbędne są usługi doradztwa prawnego wymagające wszechstronnej wiedzy z tej dziedziny. Absolwenci studiów prawniczych coraz częściej decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej, zarządzając własnymi kancelariami lub firmami doradczymi. W dodatku są świetnymi kandydatami na rzeczników prasowych, menadżerów, doradców podatkowych i dziennikarzy śledczych.

Programy kształcenia na polskich uczelniach są przygotowywane w taki sposób, by studenci w trakcie nauki nauczyli się nie tylko interpretowania aktów normatywnych, lecz poznali też kluczowe doktryny polityczno-prawne i nurty filozoficzne. Prawnicy dysponują szerokim zakresem wiedzy na temat biznesu, polityki i finansów. Jeśli chcesz dostać się na praktyki prawnicze lub staż, musisz przekonać osobę zajmującą się rekrutacją, że wykazujesz zaangażowanie do pracy i zamierzasz pożytecznie wykorzystać czas współpracy. Twoją szansą mogą okazać się starannie opracowane CV i list motywacyjny oraz przygotowanie na rozmowę z rekruterem. Pomyśl o rozwoju kariery zawodowej i znajdź atrakcyjną dla siebie ofertę na Students.pl!

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×