Program Kariera
Warszawa Nie podano
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 15 maja 2021. Zobacz aktualne

Staż | Kancelaria prawna | Greenberg Traurig Grzesiak

Program Kariera Warszawa
3500zł
Praktyki, Staż

Program KarieraPolskiej Rady Biznesu to największy niezależny program płatnych staży studenckich w Polsce. Organizowany jest od ponad 17 lat. W tym roku pracodawcy w ramach Programu Kariera oferują blisko 80 staży w kilkunastu branżach. Więcej na: programkariera.pl

Program Kariera zaprasza na:

STAŻ W DZIALE PARALEGAL W KANCELARII PRAWNEJGREENBERG TRAURIG GRZESIAK

IDEALNY KANDYDAT TO:

Student III-IV roku prawa na polskiej uczelni, znający bardzo dobrze j. angielski w mowie i w piśmie, z dobrymi wynikami w nauce, gotowy do nauki i pracy pod okiem profesjonalistów.

CEL / PROGRAM STAŻU

Nauka pod okiem profesjonalistów, rozwój, zdobywanie doświadczenia i nabywanie umiejętności, poznanie kultury pracy prawnika świadczącego usługi dla profesjonalnego biznesu. Najlepsi praktykanci, po ukończeniu studiów, mają szansę dołączyć do grona młodych prawników i rozwijać się pod okiem profesjonalnego mentora, sprawującego indywidualną opiekę nad młodym prawnikiem.

ZADANIA STAŻYSTY

  • Przygotowywanie projektów pism i wniosków związanych z obrotem prawnym (pisma do sądów rejestrowych, wnioski do urzędów skarbowych, banków) oraz dokonywanie innych czynności związanych z nadawaniem tym pismom toku urzędowego oraz pomoc techniczna przy przygotowywaniu dokumentów
  • Przygotowywanie projektów poszczególnych postanowień umów
  • Wyszukiwanie i analiza przepisów; przygotowywanie zestawień dotyczących zmian w stanie prawnym; bieżące monitorowanie projektów ustaw i rozporządzeń; informowanie prawników o zmianach w stanie prawnym
  • Przegląd orzecznictwa i literatury w związku z wykonywaniem zleceń; bieżące śledzenie nowości wydawniczych, informowanie prawników o nowych publikacjach
  • Wizyty w sądach i urzędach administracji celem składania wniosków klientów Kancelarii, dowiadywania się o bieżącym stanie rozpatrywanych spraw, uzyskiwania informacji koniecznych do prawidłowego sporządzania
  • Bieżące monitorowanie raportów bieżących spółek giełdowych będących klientami Kancelarii lub pozostających w kręgu zainteresowania Prawników; przegląd i analiza publikacji prasowych pod kątem wyszukiwania artykułów dotyczących problematyki wskazanej przez Prawników

DLACZEGO WARTO?

W Greenberg Traurig praktykanci pracują przy największych transakcjach w Polsce, aktywnie uczestnicząc w pracach zespołów z zakresu:

  • prawa korporacyjnego
  • fuzji i przejęć
  • rynków kapitałowych
  • private equity
  • nieruchomości
  • finansowania projektów
  • postępowań sądowych i arbitrażowych
  • doradztwa podatkowego
  • prawa pracy
  • ochrony konkurencji i konsumentów

Najlepsi, po ukończeniu studiów, mają szansę dołączyć do grona młodych prawników i rozwijać się pod okiem swojego profesjonalnego mentora, sprawującego indywidualną opiekę nad młodym prawnikiem.

PAMIĘTAJ !

Przed wypełnieniem formularza aplikacyjnego i dołączeniem CV pobierz zadanie Case Study (w granatowym boksie po prawej), rozwiąż je i dołącz do aplikacji.

DODATKOWE INFORMACJE:

Miejsce odbywania stażu: Warszawa

Czas trwania stażu: 2 miesiące (możliwość przedłużenia). Dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia do indywidualnego ustalenia.