MELD Jodłowski Szczawiński Sp.J.
Kraków Nie podano
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 6 listopada 2021. Zobacz aktualne

Płatne praktyki

MELD Jodłowski Szczawiński Sp.J. Kraków
Nie podano
Praktyki, Staż
Umowa zlecenie

Kancelaria MELD Jodłowski Szczawiński sp. j., Biuro w Krakowie, zaprasza na płatne praktyki studenckie

Szukamy właśnie Ciebie

Jeżeli jesteś:

  • studentem prawa IV lub V roku lub absolwentem studiów prawniczych,
  •  zainteresowany pracą w kancelarii, chcesz rozwinąć swoje umiejętności merytoryczne jak również poznać nasze standardy obsługi przedsiębiorców, zwłaszcza w obszarze własności intelektualnej, prawa nowoczesnych technologii, e-commerce i ochrony danych osobowych,
  •  sumiennym studentem, masz dobre wyniki w nauce co najmniej z prawa cywilnego i handlowego,
  •  osobą dokładną, odpowiedzialną i zaangażowaną oraz myślisz analitycznie,

zapraszamy Cię na praktyki w kancelarii MELD Jodłowski Szczawiński sp. j., Biuro w Krakowie.

Szczególnym atutem Twojej kandydatury będzie zainteresowanie tematyką prawa nowoczesnych technologii, prawa własności intelektualnej i prawa ochrony danych osobowych oraz chęć rozwijania się w tych obszarach. Dodatkowo cenną umiejętnością będzie także znajomość języka angielskiego prawniczego w stopniu pozwalającym na sporządzanie i analizowanie dokumentów prawnych w języku angielskim. Z uwagi na prężnie rozwijający się Italian Desk w ramach naszej kancelarii – dodatkowym atutem kandydata będzie znajomość języka włoskiego (nie jest to jednak wymóg).

Swoją ofertę kierujemy do studentów ostatnich lat i absolwentów studiów prawniczych oraz osoby rozpoczynające I rok aplikacji radcowskiej lub adwokackie. Praktyki oferujemy początkowo na okres do 3 miesięcy z możliwością przedłużenia współpracy w razie pozytywnego jej rozwoju. Tygodniowy wymiar praktyk dostosowujemy do zajęć na uczelni lub na aplikacji.

Kim jesteśmy

Jesteśmy kancelarią stworzoną przez Partnerów, którzy zdobywali doświadczenie w ramach międzynarodowych firm doradczych z tzw. BIG 4. Naszym priorytetem jest zapewnienie najwyższego standardu doradztwa prawnego i ciągły rozwój. Nie boimy się projektów trudnych i pełnych wyzwań. Działamy w ramach dwóch biur: w Katowicach i w Krakowie. Naszymi klientami są spółki i grupy kapitałowe z branży IT, gamedev i nowych technologii (w tym gier komputerowych), e-commerce, energetyki, automotive i wielu innych. Specjalizujemy się w transakcjach gospodarczych, w tym M&A, prawie energetycznym, sporach sądowych oraz prawie nowoczesnych technologii. Zapewniamy także stałą kompleksową obsługę przedsiębiorców. Więcej dowiesz się na stronie https://meld.pl

Jakie będą Twoje zadania

 W trakcie praktyk będzie brał udział w ciekawych, rozwijających projektach, z wykorzystaniem narzędzi i doświadczeń wypracowanych przez Partnerów kancelarii. Do Twoich zadań będzie należało m.in.

  • sporządzanie pod nadzorem prawników kancelarii analiz projektów umów (wdrożeniowych, przeniesienia praw autorskich, licencyjnych, o współpracy i innych),
  • przygotowywanie projektów umów, regulaminów świadczenia usług drogą elektroniczną, dokumentacji wewnętrznej z obszaru RODO oraz innych dokumentów prawnych, w tym także z zakresu innych dziedzin prawa np. prawa spółek,
  • sporządzanie reseachów prawnych,
  • udział w wewnętrznych ustaleniach dotyczących projektu, w tym w wyborze strategii działania w danej sprawie, konsultacjach z doradcami podatkowym,
  • kontakt z urzędami, sądami i klientami kancelarii,
  • pomoc w sprawach organizacyjnych związanych z pracą kancelarii.

Chociaż będziesz angażowany/angażowana w tematy dotyczące IP, nowych technologii czy e-commerce oraz RODO, to będziemy powierzać Ci zadania także z innych dziedzin – możemy poprosić Cię o zajęcie się tematami takimi jak przykładowo prawo spółek, umowy handlowe, prawo pracy, czy prawo energetyczne.

Prosimy o zamieszczenie w aplikacji oświadczenia o zapoznaniu się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych zawartą w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

Dodatkowo możesz wyrazić opcjonalne zgody np.:

  • na przetwarzanie Twoich danych osobowych kandydata przez MELD Jodłowski Szczawiński sp. j. wykraczających poza dane niezbędne do zawarcia umowy, m.in. związane z przeprowadzanymi testami kwalifikacji i umiejętności, dodatkową weryfikacją kandydata z wykorzystaniem informacji dostępnych w serwisach internetowych, na potrzeby udziału w procesie rekrutacji i oceny Twojej kandydatury,
  • na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez MELD Jodłowski Szczawiński sp. j. na potrzeby dalszych rekrutacji w przyszłości.

Zapraszamy do aplikowania!