Ta oferta pracy jest nieaktualna od 30 lipca 2021. Zobacz aktualne

Asystentka Rzecznika Patentowego

Sigeon IP Warszawa
Nie podano
Praca, Praktyki, Staż
Umowa zlecenie

Sigeon IP jest kancelarią patentowo-prawną świadczącą pomoc we wszelkich sprawach ochrony własności intelektualnej i przemysłowej związanych z uzyskaniem oraz utrzymaniem ochrony IP w Polsce i za granicą. Prowadzimy także kompleksową obsługę doradztwa prawnego i transakcyjnego, szczególnie dotyczącego praw IP, wsparcia procesu uzyskiwania funduszy na rozwój i komercjalizację innowacyjnych technologii. Kancelaria Sigeon IP skupia w ramach jednego zespołu rzeczników patentowych, radców prawnych i doradców biznesowych, zapewniając obsługę typu „one-stop-shop”.

Zakres obowiązków

  • Bezpośrednia współpraca z rzecznikiem patentowym i radcą prawnym,
  • Obsługa przepływu korespondencji w kancelarii,
  • Sporządzanie pism, korespondencja z klientami i urzędami/sądami w Polsce i zagranicą,
  • Sporządzanie ofert,
  • Inne prace asystenckie.

Wymagania

Kandydaci powinni się charakteryzować umiejętnościami organizacyjnymi, skrupulatnością, terminowością i odpowiedzialnością, znajomością języka angielskiego (co najmniej odpowiednik B2, korespondencja z klientami zagranicznymi prowadzona jest w języku angielskim), sprawnym posługiwaniem się pakietem biurowym MS Office.

Oferujemy

Praca w miłym zespole w kancelarii działającej w środowisku międzynarodowym w zakresie usług IP, możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia dotyczącego własności intelektualnej, perspektywa rozwoju zawodowego, nabycie wiedzy dotyczącej zagadnień związanych ze specyfiką własności intelektualnej i przemysłowej, zapoznanie się ze specyfiką pracy w kancelarii patentowo-prawnej, praktyka w Business English i Legal English.

Płatna praktyka 2-6 miesięcy z możliwością przedłużenia i/lub stała umowa, 20-30 godzin w tygodniu, praca w biurze w Warszawie przy ul. Racławickiej 146.