Ta oferta pracy jest nieaktualna od 31 stycznia 2022. Zobacz aktualne

Stażysta w dziale księgowości

Lorenz Poznań
Nie podano
Praktyki, Staż
Umowa o pracę

Jeśli chcesz nadawać pomysłom realne kształty, dołącz do nas!

Od czterech pokoleń produkujemy przekąski dla ludzi na całym świecie. Jako niezależna firma rodzinna należymy do czołówki europejskich producentów i dystrybutorów przekąsek. 3 000 pracowników, 130 lat doświadczeń i marki takie jak Crunchips, Wiejskie Ziemniaczki, Monster Munch, Curly czy NicNac’s potrafią sprawić, że piękne momenty spędzane z rodziną czy w gronie przyjaciół stają się jeszcze piękniejsze. Myślimy nieszablonowo, próbujemy nowości, uczymy się na błędach, świętujemy sukcesy - u nas zyskasz przestrzeń do działania i możliwość współtworzenia przyszłości naszych snacków i całej firmy, dziś i na kolejne pokolenia Lorenz. Czego od Ciebie oczekujemy? Że będziesz dzielić nasze wartości, angażować się, przejmować odpowiedzialność, pracować z pasją i rozwijać się razem z nami.

TWOJE ZADANIA TO:

  • wspieranie zespołu księgowego w obszarze zobowiązań, należności i księgi głównej, a także środków trwałych i inwestycji, konsolidacji i płynności finansowej
  • udział w projektach z obszaru księgowości oraz rozwoju systemu ERP
  • poznanie oraz współpraca z kluczowymi obszarami firmy: controlling, marketing, sprzedaż, , logistyka, IT, zakupy, kontrola jakości, wsparcie sprzedaży, planowanie itd.
  • poznanie systemu SAP S/4 Hana poprzez księgowanie dokumentów księgowych w różnych działach księgowości (wyciągi bankowe, kasy, czeki, polecenia księgowania, faktury zakupu, towarowe, usługowe)

JESTEŚ IDEALNYM KANDYDATEM, JEŻELI:

  • masz wykształcenie wyższe lub właśnie kończysz studia na kierunku Finanse i Rachunkowość lub pokrewnym
  • znasz dobrze język niemiecki (co najmniej na poziomie B2)
  • komunikatywnie posługujesz się językiem angielskim (co najmniej na poziomie B1)
  • świetnie poruszasz się w MS Office i Google Workspace
  • jesteś pasjonatem księgowości i wiążesz swoją przyszłość z tym zawodem
  • jesteś gotowa/y do pracy na pełen etat od poniedziałku do piątku przez okres 18 miesięcy
  • chcesz zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku
  • lubisz współpracować z innymi, uczyć się i rozwiązywać problemy

OFERUJEMY:

  • wynagrodzenie i umowę o pracę na pełen etat na 18 miesięcy (z możliwością kontynuowania współpracy po zakończeniu stażu)
  • duże możliwości rozwoju językowego i merytorycznego
  • wsparcie mentora na każdym etapie wdrożenia
  • poznanie możliwości wykorzystania robotów w procesach biznesowych
  • zintegrowany ze stanowiskiem system szkoleń (szkolenia merytoryczne i językowe)
  • elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (możliwość rozpoczynania pracy w przedziale 6:45 - 9:00)
  • zorganizowany dojazd do pracy autobusem firmowym (15 minut z Ogrodów)