SIPMA S.A.
Lublin Przemysł / Produkcja
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 11 stycznia 2021. Zobacz aktualne

Staż w Dziale Konstrukcyjnym

SIPMA S.A. Lublin
bezpłatne
Praktyki, Staż

SIPMA S.A. w Lublinie

Jesteśmy wiodącym producentem maszyn rolniczych w Polsce, jednym z największych przedsiębiorstw produkcyjnych na Lubelszczyźnie. Kwalifikacje i kreatywność naszych specjalistów w połączeniu z nowoczesnymi technologiami i narzędziami pracy sprawiają, że wielokrotnie, jako pierwsi w Polsce wprowadzamy nowe rozwiązania w rolnictwie.

R&D Centre INVENTOR Sp. z o. o. w Lublinie należy do Spółek GRUPY SIPMA, a jej głównym zadaniem jest działalność badawczo - rozwojowa.

Obecnie poszukujemy osoby chętnej do odbycia stażu w Dziale Konstrukcyjnym w R&D Centre INVENTOR Sp. z o. o. w Lublinie

Jeżeli uczestniczysz w projekcie podnoszącym kwalifikacje i poszukujesz pracodawcy do odbycia stażu, nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie!

Zadania:

  • przygotowywanie katalogów części zamiennych dla projektów maszyn;
  • aktualizacja instrukcji obsługi dla istniejących wyrobów na podstawie otrzymanych danych;
  • wprowadzanie dokumentacji konstrukcyjnej istniejących wyrobów do systemu zarządzania dokumentacją na produkcji (PDM) wg funkcjonującego schematu;

Zadania opcjonalne(w zależności od posiadanych umiejętności):

  • przygotowywanie dokumentacji konstrukcyjnej 2D z istniejących modeli przestrzennych;
  • tworzenie modeli przestrzennych elementów maszyn;
  • tworzenie złożeń części maszyn;
  • przygotowywanie instrukcji montażu wyposażenia opcjonalnego maszyn.

Wymagania:

  • dobra znajomość pakietu MS Office, w tym MS Excel na poziomie średniozaawansowanym;
  • podstawowa znajomość oprogramowania z grupy programów CAD 3D (mile widziany SOLID EDGE, ale znajomość akurat tego oprogramowania nie jest warunkiem koniecznym);
  • staranność w wykonywaniu zadań;
  • mile widziana znajomość podstawowych zagadnień z konstrukcji maszyn;
  • mile widziana podstawowa umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej 2D.

Oferujemy:

  • poznanie budowy maszyn rolniczych;
  • nabycie praktycznych umiejętności w konstruowaniu nowych rozwiązań;
  • poznanie procesu powstawania prototypu oraz wdrażania wyrobów do produkcji seryjnej;
  • nabycie umiejętności tworzenia dokumentacji towarzyszącej;
  • zapoznanie się z podstawowymi procesami wytwórczymi takimi jak: obróbka plastyczna, obróbka skrawaniem, spawalnictwo, obróbka cieplna, obróbka malarska, montaż;
  • poznanie podstawowych zagadnień z zakresu budowania układów hydraulicznych oraz tworzenia sterowania maszyn.