KPMG
Warszawa Doradztwo / Konsulting
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 13 maja 2023. Zobacz aktualne

Praktyki - Financial Risk Management - Ryzyko Rynkowe

KPMG Warszawa
Nie podano
Praktyki, Staż
Umowa zlecenie
Baner KPMG
Zespół KPMG
Ikona WarszawaWarszawa
Ikona rodzaj umowyumowa zlecenie

Zespół Market Risk w dziale Financial Services zajmuje się doradztwem w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym, kredytowym oraz płynności. Świadczymy usługi obejmujące zarówno opracowanie metodyk, jak i ich wdrożenie w ramach dedykowanych rozwiązań narzędziowych. Czekają tu na Ciebie projekty m.in. związane z identyfikacją i pomiarem ryzyka, wyceną instrumentów finansowych oraz testami warunków skrajnych.

Zakres obowiązków:

  • uczestnictwo w projektach doradczych dla banków i innych instytucji finansowych, jak również podmiotów niefinansowych, w zakresie budowy lub walidacji modeli ryzyka rynkowego i płynności, wyceny instrumentów finansowych oraz tworzenia strategii zabezpieczających (w tym również wdrożenie rachunkowości zabezpieczeń dla opracowanych strategii)
  • opracowywanie analiz z wykorzystaniem SQL oraz R/Python, przedstawianie ich wyników, a także opracowywanie nowych podejść do problemów
  • tworzenie pisemnych raportów będących podsumowaniem przeprowadzonych analiz i wyliczeń
  • wspieranie zespołu FRM w opracowywaniu nowych produktów i usług – przygotowywanie ofert, prezentacji i innych materiałów dla klientów

Oczekiwania:

  • status absolwenta lub studenta kierunków ekonomicznych, finansowych, ścisłych
  • rozbudowane zdolności myślenia analitycznego, w tym krytycznej oceny
  • teoretyczna wiedza z zakresu podstaw wycen instrumentów finansowych, w tym instrumentów pochodnych oraz ryzyka rynkowego i płynności (wyznaczanie czynników dyskontowych, znajomość podstawowych formuł wycen, VaR, ES, LCR, NSFR)
  • podstawowa wiedza statystyczna i znajomość podstaw teorii prawdopodobieństwa (regresja liniowa, rozkłady statystyczne, korelacje)
  • znajomość przynajmniej jednego języka przetwarzania i analizy danych: SQL, Python, R
  • wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych, zarówno w zakresie pracy zespołowej, jak i pisania tekstów przejrzystym i precyzyjnym językiem
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • chęć do stałego przyswajania nowej wiedzy, nie tylko z zakresu ryzyka rynkowego i płynności
  • skrupulatność i dokładność, szczególnie przy weryfikacji własnych działań
  • przyjmowanie odpowiedzialności za powierzone zadania

Oferujemy:

  • pracę hybrydową – Ty wybierasz z jakiego miejsca!
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • program rekomendacji – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • służbowy iPhone i laptop
  • platformę Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
  • dużo praktycznej wiedzy – będziesz mieć wiele okazji, aby poznać funkcjonowanie biznesu w praktyce
  • zaświadczenie potwierdzające Twój udział w praktykach

Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce