KPMG
Warszawa Doradztwo / Konsulting
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 1 sierpnia 2023. Zobacz aktualne

Praktyki - Corporate Tax Advisory

KPMG Warszawa
Nie podano
Praktyki, Staż
Umowa zlecenie
Baner KPMG
Zespół KPMG
Ikona WarszawaWarszawa
Ikona rodzaj umowyumowa zlecenie

Zespół Corporate Tax Advisory wspiera naszych klientom w analizach podatkowych i doradza w zakresie podatku od osób prawnych. Tworzymy, administrujemy i rozliczamy podatkowe grupy kapitałowe oraz zarządzamy ryzykiem podatkowym. Ważnym elementem naszej pracy jest wsparcie klientów we wdrażaniu MDR, WHT czy IP BOX. Czekają tu na Ciebie projekty z zakresu Digital Economy, kryptowalut, przemysłu 4.0, elektromobilności czy wykorzystania praw własności przemysłowej.

Zakres obowiązków:

  • udział projektach w obszarze doradztwa podatkowego dla klientów o zasięgu lokalnym i międzynarodowym
  • pomoc w przygotowywaniu opinii oraz różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego w języku polskim i angielskim
  • prowadzenie researchy w oparciu o nowe orzecznictwo podatkowe

Oczekujemy:

  • wykształcenie wyższe lub status studenta IV / V roku (preferowane kierunki ekonomiczne i prawnicze)
  • zainteresowanie tematyką podatkową oraz chęć rozwoju w tym obszarze
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność pracy w zespole
  • zdolność formułowania myśli w sposób jasny i rzeczowy
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • preferowana dostępność: 40h tygodniowo

Od praktykantów nie wymagamy rozległej wiedzy podatkowej, ale oczekujemy zdolności szybkiego uczenia się i chęci rozwoju w obszarze podatków.

Oferujemy:

  • pracę hybrydową – Ty wybierasz z jakiego miejsca!
  • wsparcie Buddy’ego – Twój opiekun będzie dla Ciebie przewodnikiem po KPMG
  • szeroki pakiet szkoleń – korzystaj z platform Degreed i LinkedIn Learning oraz certyfikowanych szkoleń Microsoft
  • program mentoringowy – świadomie planuj swoją ścieżkę kariery
  • program rekomendacji – zyskaj dodatkowy bonus finansowy za skuteczną rekomendację znajomego do pracy
  • służbowy iPhone i laptop
  • platformę Mindgram – zadbaj o swój wellbeing i rozwój osobisty
  • dużo praktycznej wiedzy – będziesz mieć wiele okazji, aby poznać funkcjonowanie biznesu w praktyce
  • zaświadczenie potwierdzające Twój udział w praktykach

Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce