KPMG
Warszawa Doradztwo / Konsulting
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 29 kwietnia 2022. Zobacz aktualne

Praktykant w Zespole Accounting Advisory Services

KPMG Warszawa
Nie podano
Praca, Praktyki, Staż
Umowa zlecenie
Baner KPMG
Zespół KPMG
Ikona WarszawaWarszawa
Ikona rodzaj umowyumowa zlecenie

Zespół realizuje projekty w zakresie doradztwa dla klientów w szeroko rozumianym obszarze rachunkowo-księgowym. Zapewnia klientom wsparcie m.in. przy wdrożeniach Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, sporządzaniu jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych, ujęciu rachunkowym nietypowych transakcji, restrukturyzacji grup kapitałowych, w tym w zakresie przejęć i fuzji czy zmianach polityki rachunkowości. Jednym z obszarów zainteresowania zespołu jest również tworzenie i wdrażanie narzędzi służących sprawozdawczości oraz usprawnieniu procesu raportowania.

Zakres obowiązków

  • realizacja projektów w obszarze doradztwa rachunkowego m.in. wdrożenia MSSF oraz prawidłowego stosowania MSSF
  • doradztwo oraz przygotowywanie analiz księgowych dotyczących m.in. ujęcia nietypowych transakcji, w tym o charakterze restrukturyzacyjnym
  • wsparcie klientów przy sporządzaniu i doskonaleniu sprawozdań finansowych (w tym w procesie IPO)
  • tworzenie lub modyfikacja polityk rachunkowości dla klientów

Oczekujemy

  • wykształcenia wyższego (bądź studenci na ostatnich latach studiów)
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenia w obszarze sprawozdawczości finansowej i/lub controllingu finansowego
  • chęci rozwoju kompetencji z zakresu MSSF oraz Ustawy o rachunkowości,
  • umiejętności analizy i syntezy danych
  • umiejętności pracy z aktami prawnymi
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • pozytywnego nastawienia do pracy tzw. podejście „Can-do attitude”

Oferujemy

  • pełną wyzwań pracę w wiodącej na rynku polskim oraz międzynarodowym firmie doradczej
  • szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego
  • zaplanowaną ścieżkę kariery
  • możliwość samorealizacji oraz rozwoju osobistego poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach
  • przyjazną atmosferę pracy
  • możliwość pracy zdalnej

Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce