KPMG
Wrocław Doradztwo / Konsulting
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 13 maja 2023. Zobacz aktualne

Konsultant - Zespół Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym

KPMG Wrocław
Nie podano
Praca
Umowa o pracę
Baner KPMG
Zespół KPMG
Ikona WrocławWrocław
Ikona rodzaj umowyumowa o pracę

Zespół Financial Services Regulatory zajmuje się w głównej mierze doradztwem regulacyjnym na rzecz instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych oraz funduszy inwestycyjnych świadcząc usługi dotyczące zgodności z regulacjami na rynkach finansowych (Bazylea IV, CRR II/ CRD V, MiFID II/ MiFIR, EMIR, AML, PSD II, UCITS, AIFMD, krajowe akty prawne, itp.).

Zakres obowiązków:

  • udział w projektach doradczych dotyczących dostosowania instytucji finansowych sektora bankowego i kapitałowego do nowych wymogów regulacyjnych,
  • opracowywanie pisemnych opinii, raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów,
  • bieżące wsparcie Zespołu w zarządzaniu projektami oraz w opracowywaniu nowych produktów i usług.

Oczekujemy:

◽ co najmniej rok doświadczenia w obszarze regulacji finansowych obejmujące:

  • znajomość wybranych regulacji dot. rynków finansowych: bankowych regulacji ostrożnościowych (pakiet CRR II/CRD V), lub MiFID II, EMIR, UCITS, AIFMD, PSD II, BRRD II oraz ich krajowych implementacji;
  • znajomość wybranych wymogów KNF, EBA, ESMA;
  • praktyczną znajomość otoczenia regulacyjnego funkcjonowania podmiotów sektora finansowego;
  • praktyczną znajomość procesów i zasad zarządzania ryzykiem zgodności;
  • umiejętności pracy z aktami prawnymi dotyczącymi rynku finansowego oraz ich interpretowania i zastosowania w praktyce;
  • umiejętności analitycznego myślenia;

◽ wykształcenia wyższego, preferowane kierunki: prawo, finanse, ekonomia;

◽ bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego;

◽ bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office.

Mile widziane:

  • doświadczenie przy stosowaniu wyżej wymienionych regulacji finansowych;
  • znajomość praktyk rynkowych dot. stosowania wymogów regulacyjnych;
  • znajomość zasad funkcjonowania nadzoru finansowego w Polsce;
  • znajomość innych regulacji dotyczących rynku finansowego (np. AML, MAD / MAR);

Oferujemy:

  • interesującą pracę w interdyscyplinarnym i międzynarodowym środowisku,
  • udział w ciekawych projektach we współpracy z profesjonalistami,
  • jasną i zaplanowaną ścieżkę kariery,
  • możliwość samorealizacji oraz rozwoju osobistego,
  • szeroki wybór szkoleń zintegrowanych w ramach platformy Degreed, m.in. szkolenia LinkedIn Learning
  • konkurencyjne warunki zatrudnienia,
  • atrakcyjny pakiet szkoleniowy i socjalny,
  • możliwość udziału w programie rekomendacji pracowników i uzyskania atrakcyjnego bonusu.

Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce