KPMG
Warszawa Doradztwo / Konsulting
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 13 maja 2023. Zobacz aktualne

Data Scientist / Data Science Advisor

KPMG Warszawa
Nie podano
Praca
Umowa B2B, umowa o pracę, umowa zlecenie
Baner KPMG
Zespół KPMG
Ikona WarszawaWarszawa
Ikona rodzaj umowyumowa B2B, umowa o pracę, umowa zlecenie

Zespół KPMG Data Science realizuje projekty w zakresie transformacji największych organizacji na rynku z wykorzystaniem uczenia maszynowego oraz zaawansowanej analityki. Projekty dotyczą budowania silników predykcyjnych, preskryptywnych (Causal ML), jak również automatyzacji z wykorzystaniem CV czy NLP. Przykładowe projekty to: modelowanie ryzyka, analiza propensity / uplift, prognozowanie churn, prognozowanie popytu.

Aktualnie w związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osób, które będą odpowiedzialne za tworzenie modeli uczenia maszynowego. Szukamy pasjonatów analizy danych, posiadających praktyczne umiejętności programowania w języku Python oraz identyfikacji potrzeb biznesowych, komunikacji wniosków biznesowych, a następnie przetłumaczenia ich na język ilościowy.

Zakres obowiązków:

  • Prace przy kompleksowych wdrożeniach modeli oraz analiz wykorzystujących ML w pełnym przekroju cyklu życia: Ewangelizacja, Use Cases Hunting, PoC, MVP, Produkcjonalizacja, Industrializacja, Utrzymanie
  • Definiowanie paradygmatu analitycznego: jak output modelu przełożyć na decyzje biznesowe
  • Analiza oraz interpretacja wyników modeli, jakości dopasowania, monitoringu
  • Doradztwo w zakresie use case’ów analitycznych oraz ich wpływu na biznes
  • Przygotowywanie wniosków oraz symulacji dotyczących wpływu use case’ów ML na procesy biznesowe: estymacja ROI, Uplift, Success Criteria
  • Praca nad architekturą rozwiązań oraz merytoryczną stroną ofert

Oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego (matematyka, analizy ilościowe, data science, informatyka, ekonometria)
  • Minimum 4 lata doświadczenia w Data Science / Machine Learning
  • Doświadczenia komercyjnego w budowaniu rozwiązań klasy ML wykorzystującego modele oparte na drzewach (DT, RF, Boosting), uogólnione modele liniowe (SVM, NN, Regresje, Boosting), oparte na odległości (KNN) oraz uczenie bez nadzoru
  • Doświadczenia w zbieraniu wymagań biznesowych, tłumaczeniu ich na proces analityczny, definiowaniu metryk jakości oraz procesu testującego na danych historycznych jak również na nowych danych
  • Znajomości koncepcji podstawowego oraz zaawansowanego Feature Engineering, zapobiegania data leakage oraz znajomość ensemble learning
  • Umiejętności programowania w języku Python
  • Znajomości bibliotek analitycznych DS/ML libraries: Scikit-learn, XGBoost / LightGBM, Seaborn, Statsmodels, Keras
  • Umiejętności obróbki danych do postaci recordu analitycznego (ABT / CAR) z wykorzystaniem SQL / Pandas / PySpark
  • Umiejętności formułowania komunikacji biznesowej na podstawie wyników analitycznych

Mile widziane

  • Doświadczenie zawodowe w projektach doradczych: Data Discovery, Analytical Use Cases Hunting, ML Education / Evangelization
  • Doświadczenie w pracy ze środowiskiem Spark / Databricks
  • Znajomość Causal ML
  • Znajomość MLOps oraz bibliotek produkcjonalizacyjnych: AirFlow, Kubeflow, Kedro
  • Doświadczenie w budowaniu modeli Deep Learning

Oferujemy:

  • pełną wyzwań pracę w wiodącej na rynku polskim oraz międzynarodowym firmie doradczej,
  • doskonałe warunki do rozwoju zawodowego w ambitnym zespole ekspertów,
  • możliwość samorealizacji oraz rozwoju osobistego poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach oraz dostęp do platform learingowych, w tym Linkedin Learning,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o stałą umowę o pracę oraz atrakcyjny pakiet socjalny, w tym karta MultiSport, dodatkowe ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, bony okolicznościowe,
  • możliwość udziału w programie rekomendacji pracowników i uzyskania atrakcyjnego bonusu,
  • możliwość zaangażowania się w różnorodne formy wolontariatu pracowniczego oraz program grantowy wspierający zgłaszane przez pracowników inicjatywy,
  • elastyczne godziny pracy oraz możliwość pracy zdalnej.

Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce