KPMG
Zdalnie Doradztwo / Konsulting
Ta oferta pracy jest nieaktualna od 13 maja 2023. Zobacz aktualne

Consultant/ Junior Consultant - Zarządzanie Ryzykiem/ Zarządzanie Kapitałem

KPMG Zdalnie
Nie podano
Praca
Umowa o pracę
Baner KPMG
Zespół KPMG
Ikona ZdalnieZdalnie
Ikona rodzaj umowyumowa o pracę

Zespół zarządzania ryzykiem finansowym zajmuje się w głównej mierze doradztwem w zakresie adekwatności kapitałowej, zarządzania ryzykiem kredytowym, ryzykiem rynkowym (walutowym, stopy procentowej, towarowym) oraz ryzykiem płynności, jak również świadczy usługi dotyczące zgodności z regulacjami na rynkach finansowych (Bazylea III, MiFID II/ MiFIR, EMIR, AML, PSD2, itp.). Nasze usługi świadczymy zarówno dla instytucji finansowych (banki, domy maklerskie, TFI, centra usług wspólnych) jak i dla przedsiębiorstw.

Zakres obowiązków:

  • udział w projektach doradczych z zakresu zarządzania ryzykiem finansowym, adekwatności kapitałowej, zarządzania i alokacji kapitału, a także testów warunków skrajnych
  • wsparcie w realizacji projektów doradczych na styku adekwatności kapitałowej, zarządzania ryzykiem i technologii
  • opracowywanie rozwiązań metodycznych
  • wykonywanie analiz ilościowych
  • sporządzanie pisemnych raportów oraz formalnej dokumentacji (polityki, procedury, metodologie, itp.) w ramach realizowanych projektów
  • wsparcie w identyfikacji potrzeb biznesowych, opracowaniu nowych produktów i usług dla klientów KPMG
  • przygotowanie i przeprowadzanie szkoleń, przygotowanie ofert i prezentacji usług doradczych oraz innych materiałów dla klientów KPMG

Oczekujemy:

  • 1-2 lat doświadczenia w obszarze zarządzania ryzykiem lub finansów - preferowane doświadczenie w obszarze adekwatności kapitałowej, zarządzania kapitałem lub zarządzania ryzykiem finansowym
  • podstawowej wiedzy w zakresie wymogów regulacyjnych wynikających z CRR / CRR 2, CRD 4 / CRD 5 oraz BRRD /BRRD 2, a także w zakresie zarządzania ryzykiem oraz instrumentów finansowych
  • podstawowych umiejętności programowania w minimum jednym z następujących języków/programów: R, SQL, Python, VBA
  • bardzo dobrej znajomości programu MS Excel
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego
  • zdolności kreatywnego oraz nieszablonowego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów, umiejętności interpersonalnych (w szczególności umiejętności skutecznej komunikacji i efektywnej pracy w zespole)
  • umiejętności samodzielnego wykonywania powierzonych zadań w ramach realizowanych projektów
  • motywacji i chęci dalszego rozwoju

Oferujemy:

  • możliwość pracy zdalnej
  • konkurencyjne warunki zatrudnienia
  • finansowanie zdobywania kwalifikacji zawodowych
  • finansowanie kursów przygotowawczych i egzaminów, a także studiów podyplomowych i kursów językowych
  • szeroki wybór szkoleń zintegrowanych w ramach platformy Degreed, m.in. szkolenia LinkedIn Learning
  • Buddy Program – komfortowy start
  • program rekomendacji – bonus za polecenie pracownika
  • program mentoringowy
  • ubezpieczenie na życie
  • prywatną opiekę medyczną
  • program kafeteryjny, w którym pracownicy sami wybierają interesujące ich benefity

Masz pytania?

Zapytaj Rekrutera
KPMG w Polsce