Praca z językiem chińskim

Typ oferty
Kontrakt
Kategorie
Typ pracodawcy
Data dodania
Kryteria wyszukiwania
Wyczyść
Niestety nie znaleziono ogłoszeń spełniających podane kryteria. Usuń kryteria

Oferty pracy z językiem chińskim

Praca z chińskim w Warszawie | Praca z chińskim w Krakowie | Praca zdalna z chińskim | Praktyki chiński | Staż chiński

Praca z językiem chińskim

Język chiński wydaje się ekstremalnie trudny w nauce, zarówno pod kątem jego wymowy jak i pisowni, która nawet w najmniejszym stopniu nie przypomina naszego zapisu słów. Zapewne właśnie z tego powodu jest on dość rzadko wybierany przez ludzi, podejmujących decyzję o rozpoczęciu nauki języka obcego.

Najpopularniejszymi branżami z zapotrzebowaniem na znajomość języka chińskiego są dystrybucja i logistyka. Ta druga zwłaszcza zasługuje na uwagę, gdyż w obecnych czasach bardzo dużo towarów importowanych jest do nas i naszych sąsiadów właśnie z terenu Chin lub z krajów, w których komunikacja odbywa się właśnie w języku chińskim.

W innych branżach nieco trudniej o znalezienie zatrudnienia, w którym niezbędna byłaby znajomość języka chińskiego, a gdy już takowe się pojawiają to atrakcyjność wynagrodzenia nie odbiega znacznie od pensji osób posługujących się bardziej popularnymi językami. Przykładowo – przedstawiciel handlowy z językiem chińskim zarabia od 3000 złotych.

Język chiński

Język chiński lub inaczej – mandaryński – obowiązuje w formie urzędowej na terenie Chińskiej Republiki Ludowej, Tajwanu oraz w Singapurze. W samych Chinach językiem tym posługuje się ponad 840 milionów, podczas gdy jego znajomość wśród obcokrajowców szacowana jest przez chińczyków na poziomie 30 milionów osób. Język chiński oraz wszelkie jego odmiany pochodzą z języka średniochińskiego. Pismo chińskie jest stosowane w formie logograficznej. Składa się ono ze znaków, które odpowiadają konkretnym sylabom, skąd też wywodzi się alternatywna jego nazwa – pismo logosylabowe.