Jak wygląda praca w Pepco?

Aktualizacja: 11 listopada 2022
8 min
Sieć sklepów Pepco jest dostępna w całej Polsce, a codziennie tysiące klientów kupuje produkty dostępne w sklepie. Są to głównie ubrania, produkty do dekoracji wnętrz, jak i użytku codziennego. W poniższym artykule odpowiadamy na pytania: jak pracuje się w Pepco, na czym polega praca w Pepco oraz ile można zrobić?Jak wygląda praca w Pepco?

Czym jest Pepco? Historia sklepu Pepco

Historia dyskontu Pepco ropzoczyna się w 1999 roku, kiedy w Polsce powstała firma będąca oddziałem brytyjskiej sieci Brown&Jackson. Przez pierwsze miesiące, powstałe w ten sposób sklepy nosiły nazwę £-stretcher. Pięć lat później markę przejęła w ramach holdingu południowoafrykańska sieć Pepcor, wtedy też powstało znane nam dziś logo i nazwa została przekształcona na Pepco.

Sieć sklepów w bardzo szybkim tempie się rozrastała. Do 2012 roku w Polsce powstało ponad 400 dyskontów, a rok później Pepco rozszerzyło swoje zasięgi w innych krajach europejskich. Początkowo były to Czechy i Słowacja, a następnie przyszła kolej na Rumunię, Węgry, Słowenię, Chorwację i Litwę, a w 2018 roku dołączyła również Łotwa. Obecnie Pepco posiada ponad 3250 sklepów.

Sieć sklepów Pepco słynie z różnorodności w swojej ofercie. Zaczynając od odzieży, przez zabawki i artykuły gospodarstwa domowego, do produktów dla niemowląt i zwierząt kończąc. Pepco przyciągnęło do siebie klientów przede wszystkim swoimi niskimi cenami oraz szerokim asortymentem dostępnych produktów. Firma może pochwalić się blisko półtoramiliardowymi przychodami i zyskiem na poziomie 150 milionów złotych. A wartość przedsiębiorstwa w ciągu kilku ostatnich lat wzrosła o około 60%.

Ceny artykułów są stosunkowo niski, co budzi u niektórych wątpliwości co do jakości niektórych produktów. Natomiast nie zniechęca to jednak wiernych konsumentów, którzy cenią markę za szeroki asortyment i przystępność cenową. Pepco cieszy się dużą popularnością wśród rodziców małych dzieci, którzy chętnie zaopatrują swoje pociechy w ubrania lub zabawki właśnie w Pepco.

Spółka informuje, że miesięcznie sklepy Pepco są odwiedzane przez ponad 50 milionów klientów i zatrudnienie w sieci sklepów w całej Europie znalazło ponad 23 tysięce pracowników.

Jak wygląda praca w sieci sklepów Pepco?

Sieć sklepów Pepco należy w Polsce raczej do dużych sieciówek, a przynajmniej prężnie zaczęła się rozwijać w ostatnich latach na naszym rynku. Zatem skoro tak wiele osób tam pracuje dowiedzmy się - jak wygląda praca w Peeco? Ile zarabia zastępca kierownika, a ile sam kierownik? Jakie opinie ma praca w Pepco? Czy w Pepco opinie są przychylne sieciówce?

Jak zostać pracownikiem w Pepco?

Obserwując popularne serwisy internetowe z ogłoszeniami o pracę, możemy zauważyć, że wachlarz oferowanych stanowisk w firmie Pepco jest bardzo różnorodny. Najczęściej spotykaną ofertą pracy jest kasjer-sprzedawca. Oferowana jest praca w Pepco na trzech stanowiskach:

● kasjer – sprzedawca,

● zastępca kierownika,

● kierownik.

Zauważamy również inne oferty takie jak np. asystent czy specjalista do spraw marketingu, płatności, grafiku.

Jak zostać pracownikiem sieci sklepów Pepco? Pierwszym etapem jest zgłoszenie. W tym celu kierownik musi otrzymać od nas CV. Można je złożyć osobiście w sklepie lub odpowiadając na ogłoszenie online dostępne w serwisach z ogłoszeniami o pracy. Jeżeli kierownik danego sklepu Pepco, do którego będziemy aplikować, będzie zainteresowany, skontaktuje się z nami w celu przeprowadzenia pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Dalej sprawa rekrutacji na stanowisko na jakie aplikujemy jest bardzo prosta. Kierownik sklepu poinformuje nas telefonicznie, czy zostaliśmy przyjęci na dane stanowisko. Gdy przejdziemy rekrutacje pomyślnie, bierzmy udział w programie wdrożeniowym. Czas jego trwania będzie zależny od Twojego stanowiska.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z kierownikiem sklepu Pepco?

Jeżeli kierownik sklepu Pepco zaprasza cię na spotkanie w sprawie ewentualnego zatrudnienia, to warto odpowiednio przygotować się wcześniej, aby lepiej wypaść podczas rozmowy. Od czego zacząć? Na początku znajdź wszystkie potrzebne informacje dotyczące sklepu, w którym zamierzasz pracować. Nie musi to być historia całej spółki. Dowiedz się, jakie konkretnie ubrania są tam sprzedawane, do jakiej grupy wiekowej adresowana jest oferta i czym dany sklep wyróżnia się na tle innych marek. Następnie skup się na autoprezentacji, pomyśl o swoich atutach i podkreśl je podczas spotkania z rekruterem.

Natomiast profesjonalne przygotowania należy zacząć już długo przed rozmową kwalifikacyjną. Jeżeli oferta pracy w Ppeco wydała Ci się interesująca, to sporządź odpowiednie CV, które może być przepustką do zatrudnienia. Oprócz życiorysu możesz także dołączyć list motywacyjny do pracy w sklepie. Niezależnie czy masz doświadczenie, czy nie, warto opisać w nim swoje mocne strony i pokazać pracodawcy, że zależy nam na pracy właśnie w tej firmie. Jest to ważna informacja, głównie dla studentów bądź uczniów, którzy nie pracowali i wysyłają CV z pustą rubryką “doświadczenie”. List motywacyjny w tym przypadku będzie idealnym rozwiązaniem.

Wymagania w procesie rekrutacyjnym do pracy w Pepco

Aby dobrze wykonywać wszystkie obowiązki, należy spełnić określone przez pracodawcę oczekiwania. Obsługa klienta w sklepach Pepco wymaga dobrze rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych oraz pozytywnego podejścia do ludzi. W codziennej pracy ważna jest także dbałość o porządek i odpowiednią ekspozycję towaru.

Jakimi kwalifikacjami miękkimi powinna się cechować osoba zatrudniona na stanowisku sprzedawcy w sklepach sieci Pepco? Umiejętności takie jak sumienność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, przyjazne usposobienie, cierpliwość, otwartość oraz dobra organizacja czasu pracy są najczęściej brane pod uwagę podczas rekrutacji.

Jakie jest zakres obowiązków pracownika sklepu Pepco?

Zatrudnienie na tym stanowisku sprzedawcy w Pepco wiąże się z koniecznością realizacji ustalonych wcześniej zadań przez kierownika danej placówki, w której jesteśmy zatrudnieni. W sklepach Pepco jak wspomnieliśmy, pracownikom przewodzi kierownik sklepu, który odpowiada za między innymi układanie grafiku i przydziela obowiązki konkretnym osobom w danym dniu. Jak wygląda praca w sklepie Pepco na zmiany? Jeżeli sklep jest otwarty przez 12 godzin dziennie, to zazwyczaj pracownicy dzielą się na dwie zmiany i pracują np. w godzinach od 9:00 do 17:00 lub od 13:00 do 21:00. W takim przypadku od 13:00 do 17:00, kiedy ruch w sklepie jest największy, pracuje więcej osób. Kwestia zmian i godzin pracujących jest ustalana indywidualnie między zespołem i zależna od ustaleń danego sklepu.

Główne obowiązki, które czekają na pracowników sklepu Pepco to:

● dbanie o ekspozycję towaru,

● aktywna obsługa klienta,

● metkowanie ubrań,

● obsługa kasy fiskalnej i terminalu płatniczego,

● układanie i segregowanie ubrań na sklepie i na magazynie,

● tworzenie raportów dziennych,

● liczenie utargu,

● przyjmowanie dostaw towaru,

● robienie inwentaryzacji,

● przyjmowanie zwrotów i reklamacji od klientów.

Osoby bez doświadczenia w sprzedaży mogą się wszystkiego szybko nauczyć na szkoleniu wstępnym. Pierwsza praca w Pepco daje wiele nowych umiejętności, które można wykorzystać w przyszłości.

Opinie na temat pracy w Pepco

Opinie o tym, jak wygląda praca w Pepco to głównie komentarze na forach internetowych byłych pracowników sieci. Czytając różne komentarze na forach, większość to głównie negatywne opinie pracowników. Tym samym warto podejść do nich z lekkim dystansem. Byli pracownicy Pepco skarżą się przede wszystkim na zbyt długi czas pracy, który zdarza się, że wynosi po 12 godzin dziennie. Dodatkowo na stanowisku kasjer – sprzedawca praca w Pepco związana jest z dodatkowymi zadaniami. Jednym z nich jest rozładunek towaru, a ten, czytając opinie pracowników, zdaje się być często bardzo ciężki.

Wśród negatywnych opinii na temat występują komentarze pozytywne. Dotyczą między innymi przyjaznej atmosfery w sklepach, za którą odpowiadają zastępca kierownika i kierownik sklepu. Zachowanie samych pracowników i ich charakter wpływają na atmosferę. Praca w Pepco wiąże się również z dostępem do zniżek pracowniczych, co według nich jest sporym atutem pracy w Pepco.

Jakie są zarobki w Pepco?

Aktualni pracownicy często nie chcą udzielać informacji o zarobkach ze względu na możliwość poniesienia konsekwencji ze strony pracodawcy. Byli pracownicy, są zdecydowanie bardziej otwarci. Na forach internetowych informują oni, że zarobki w Pepco stoją na poziomie płacy minimalnej. Kwota ta w 2022 roku wynosiła 3010 zł brutto, czyli około 2364 zł netto. Warto zaznaczyć, że od 1 stycznia 2023 roku płaca minimalna wzrośnie do 3490 zł brutto, czyli rośnie o 480 złotych w stosunku do 2022 roku.

Oczywiście wynagrodzenie kasjera będzie inne niż wysokość zarobków zastępcy kierownika sklepu. Jak w każdej pracy im zajmowane jest wyższe stanowisko pracy, tym zarobki są wyższe. Pensja, którą podaliśmy, dla wielu osób może nie być zbyt satysfakcjonująca. Warto jednak wziąć pod uwagę ewentualne premie oraz możliwość rozwoju. Tym bardziej, jeżeli jesteśmy studentami lub uczniami, wchodzącymi w rynek pracy. Sklepy są otwarte w soboty, a więc student może spróbować złożyć swoje CV, a praca nie będzie kolidowała z nauką na uczelni.

Podsumowanie

Na stanowisku kasjera Pepco oferuje umowę o pracę oraz premie za osiągniętą sprzedaż. Dla wielu osób, korzystny może być również rabat pracowniczy, w wysokości 25% na wszystkie produkty dostępne w sieci sklepów Pepco. W sieciówce pracuje się zmianowo, wiele osób bardzo ceni sobie taką formę pracy. Pepco oferuje również możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji oraz ewentualne awanse na wyższe stanowiska. Praca w Pepco jest idealną propozycją dla uczniów i studentów. Wymagania co do zatrudnienia nie są duże. Wystarczy minimum wykształcenie zawodowe i chęć do pracy z ludźmi. Zarobki nie są duże, ale sklepy dają pewne miejsce zatrudnienia. Natomiast, jeżeli chciałbyś związać się z tym pracodawcą na dłużej, to być może w przyszłości awansujesz na wyższe stanowisko np. jako kierownik lub zastępca kierownika sklepu.

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
Polityka cookies | Polityka prywatności | Zamknij