Jak wygląda praca w sklepach Dino?

Aktualizacja: 11 listopada 2022
8 min
Branża spożywcza w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Pojawia się coraz więcej nowych sklepów, znanych i popularnych dyskontów oraz hipermarketów. Firmy rywalizują ze sobą wzajemnie o klienta, proponując jak najniższe ceny. Mowa tutaj m.in. o sieci sklepów Dino. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wygląda praca w sklepach Dino?Jak wygląda praca w sklepach Dino?

Czym jest Dino?

Dino obok dyskontów sieci Biedronka i Lidl zajmuje największy udział w branży spożywczej. Ze względu na coraz większą popularność tego sklepu, w wyszukiwarkach internauci szukają coraz więcej informacji na temat Dino.

Internauci szukają przede wszystkim odpowiedzi na temat samej firmy. Z tego powodu warto przyjrzeć się, czym charakteryzuje się sieć sklepów Dino. Dino jest spółką akcyjną, która rozwija się z roku na rok w zastraszającym tempie. W marketach Dino konsumenci mogą znaleźć m.in. artykuły przemysłowe, tekstylia, produkty spożywcze i wiele innych artykułów.

Według wielu analityków, Dino ma ogromny potencjał i w przeciągu kilku lat może dogonić już samego giganta, czyli sieć sklepów Biedronka, jeżeli chodzi o liczbę sklepów w Polsce. W obecnej chwili marketów Dino w Polsce pojawia się, aż ponad 2 tysiące, które znajdują się w przeważającej części Polski. Porównując sklepy do giganta spożywczego, jakim jest Biedronka, Dino ma zaledwie 1300 sklepów mniej.

Dino w Polsce pojawiło się w 1999 roku, a jej założycielem jest Tomasz Biernacki. Sklepy sieci Dino zlokalizowane są głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych metropolii. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych, a każdy z nich posiada stoisko mięsne z obsługą, w którym można kupić mięso, wędliny oraz przetwory mięsne. Według aktualnych danych, Dino posiada obecnie ponad 2 tysiące sklepów zlokalizowanych w całym kraju. Sama firma zatrudnia aż 33 tysięcy pracowników, na różnych stanowiskach.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w Dino?

Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko kasjera w sklepach Dino ma na celu sprawdzenie umiejętności kandydata i jest kluczowa przy podjęciu decyzji dotyczącej zatrudnienia. Jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej?

Kasjer to zawód, w którym wymagane są odpowiednie umiejętności miękkie. Rekruter (w Dino zazwyczaj jest do kierownik danego sklepu) podczas pierwszej rozmowy sprawdza predyspozycje osoby, która złożyła swoją kandydaturę na dane stanowisko.

Jakimi umiejętnościami powinien cechować się kasjer? Praca na kasie w Dino wiąże się z przede wszystkim odpowiedzialnością i wieloma zadaniami, w których realizacji bez wątpienia pomogą odpowiednie kwalifikacje. Na tym stanowisku kluczową kwestią jest profesjonalna obsługa klienta oraz dbanie o prawidłowe funkcjonowanie sklepu. Codzienny kontakt z klientami wymaga profesjonalnego podejścia. Kasjerzy w dużym stopniu odpowiadają za wizerunek danego sklepu. Im lepszy komfort obsługi i życzliwość podczas dokonywania transakcji, tym lepsze odczucia klientów. To też jedno z naszych głównych obowiązków. Pamiętajmy, że klienci są różni i nawet podczas najbardziej ekstremalnych momentów musimy zachować pełen profesjonalizm.

Zgłaszając swoją kandydaturę na dane stanowisko w sklepie Dino, warto odpowiednio przygotować się do procesu rekrutacji. Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko kasjer/sprzedawca? Oto pytania, które mogą pojawić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej z kierownikiem sklepu Dino:

● Co wiesz o firmie Dino?

● Czy potrafisz obsługiwać kasę fiskalną i terminal płatniczy?

● Jak sobie radzisz w kryzysowych sytuacjach?

● Co najbardziej cenisz sobie w pracy?

● Wymień swoje trzy największe wady i zalety?

Odpowiadając na tego typu pytania, skup się przede wszystkim na swoich mocnych stronach, wykaż się asertywnością i zaznacz, że jesteś osobą cierpliwą, pozytywnie nastawioną do ludzi i kontaktową. Te cechy charakteru są najbardziej cenione w zawodzie kasjera. Jeżeli przyjdziesz dobrze przygotowany na rozmowę kwalifikacyjną, tym większe są Twoje szanse na zatrudnienie w sklepie.

Jakie są wymagania, żeby pracować w Dino?

Co liczy się w zawodzie kasjera najbardziej? Przede wszystkim jest to otwartość i pozytywne nastawienie, które znacznie ułatwi Tobie pracę na kasie. Warto również być cierpliwym oraz posiadać rozwinięte umiejętności komunikacyjne, które są przydatne podczas obsługiwania klientów.

Obsługiwanie kasy fiskalnej wiąże się ze stałym kontaktem z gotówką. Dlatego pracodawcy ceną sumienność i uczciwość u pracowników. Te cechy powinny charakteryzować każdego, kto zdecydował się aplikować do pracy w sklepach Dino. Oprócz pracy przy kasie, zatrudnieni w Dino często są oddelegowani przez kierowników oddziałów do rozkładania towarów na półkach, sprawdzenie dat ważności i odpowiedni wygląd sklepu, więc jest to w znacznym stopniu praca fizyczna. Czasami klientom puszczają nerwy i wyładowują niestety swoją frustrację na pracownikach. W takich przypadkach należy wykazać się asertywnością i ze spokojem rozwiązać ewentualny spór z klientem.

Jeżeli chodzi o wykształcenie w ofertach pracy w Dino możemy przeczytać, że wymagane jest minimum wykształcenie podstawowe. Dino również nie wymaga wieloletniego stażu pracy, tym samym zatrudnić mogą się uczniowie lub studenci, którzy wchodzą na rynek pracy i być może praca w Dino będzie ich pierwszą.

Na czym polega praca w Dino?

Ze względu na kładziony duży nacisk w przypadku jakości oferowanych produktów i wysokiej jakości obsługi, sklepy Dino w dość dynamicznym tempie odnotowały wzrosty. Dodatkowo model biznesowy, jaki prowadzi przedsiębiorstwo, sprawia, że na pracę może liczyć praktycznie każdy, nawet bez większego doświadczenia. Według opinii pracowników na forach internetowych, Dino zapewnia między innymi odpowiednie szkolenia oraz zarobki są na odpowiednim poziomie w stosunku do wykonywanej pracy.

Dino zdecydowało się na dość ryzykowną strategię biznesową i ekspansję, Ich markety zaczęły się pojawiać w małych miejscowościach, nawet w wioskach liczących do jedynie 500 mieszkańców. Wszystko to umożliwiło stworzenie w Dino stanowisk pracy dla osób bezrobotnych, które nie mogły znaleźć pracy w swoich małych miejscowościach.

Każdy nowy hipermarket Dino to nowe stanowiska pracy. Możemy wyróżnić takie stanowiska jak m.in. kasjera-sprzedawcę, managera, opiekuna, kierownika czy kierowcę. To właśnie od posiadanego stanowiska zależne są również przyszłe zarobki. Oczywiście pojawiają się w Polsce również magazyny centralne sieci Dino, w których można zatrudnić się jako specjalista ds. Logistyki, czy jako magazynier. Sieć logistyczna Grupy Dino oparta jest na siedmiu centrach dystrybucyjnych: w Krotoszynie, Jastrowiu, Wolborzu, Rzeszotarach, Łobzie, Sierpcu i Sieroniowicach.

Jakie są warunki pracy w Dino?

Jak zatem wygląda praca w markecie Dino? Opinie pracowników na forach internetowych są oczywiście różne, ale panują głównie pozytywne komentarze. Przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że jak w każdym markecie, tak i praca w Dino może wydawać się ciężkim zajęciem. Mimo, że w marketach Dino nie wymaga się specjalistycznego wykształcenia lub doświadczenia, należy pamiętać o tym, że do głównych zadań w takich marketach jest m.in. dbanie o odpowiednią ekspozycję produktów, obsługę klienta i uzupełnianie towaru na sklepowych półkach.

W tym przypadku, jak wskazują opinie pracowników na forach, sklep Dino oferuje rozsądne warunki i w momencie, w którym dochodzi do podpisania umowy, zapewnia swoim przyszłym pracownikom odpowiednie szkolenia wdrażające. Szkolenie odbywa się w pierwszym dniu pracy i przeprowadzane jest przez kierownika danego marketu Dino.

Na podstawie zebranych przez nas opinii pracowników na forach internetowych, wskazuje się, że Dino wyjaśnia w dość szczegółowy i wnikliwy sposób, jak będzie wyglądać praca każdego pracownika. Kierownik następnie szczegółowo odpowiednio omawia obowiązki nowego pracownika.

Warto zaznaczyć, że Dino w trakcie poszukiwania nowych pracowników do swoich sklepów, dość dużą uwagę przykłada do zatrudniania osób, które posiadają orzeczony stopień niepełnosprawności.

Jeżeli chodzi o negatywne głosy pracowników na forach internetowych, najczęściej komentarze odnoszą się do złego traktowania i nieodpowiednich warunków, jakie panują w placówkach. Są to natomiast jedynie opinie, które tak właściwie może wystawić każdy, w związku z tym warto samemu dokonać w tej sprawie odpowiedniej analizy.

Jakie są zarobki w Dino?

Ile zarabia pracownik Dino, jest uzależnione przede wszystkim od stanowiska, które obejmuje nowy pracownik. Na przykład Specjalista/ka ds. kadr i płac będzie zapewne zarabiać więcej niż osoba, która w markecie wykłada towar.

W Dino na stanowisku pracownik sklepu/kasjer, gdzie do zakresu obowiązków należy m.in. obsługa kasy, dbałość o utrzymanie porządku w sklepie oraz wykładanie towaru, można zarobić od 3400 zł do 4100 zł brutto. Skąd taka rozpiętość? Zarobki różnią się w zależności od m.in. miejscowości. Wobec tego np. w miastach takich jak Międzyzdroje czy Legnica początkujący sprzedawca np. student może liczyć na wynagrodzenie rzędu 3500-3800 zł brutto, a np. w Szczecinie od 3800 zł do 4100 zł brutto. Tym samym wynagrodzenie zależy od wielkości miejscowości.

Po roku pracy w Dino, a następnie po dwóch przepracowanych latach, Dino gwarantuje swoim pracownikom podwyżkę. Dodatkowo, według ustalonych przez nas informacji, całościowe wynagrodzenie zależy od obrotów sklepu – pracownicy sami zapracowują sobie na premię.

Podsumowanie

Praca na kasie czy wykładanie towaru w Dino nie należy do lekkich zajęć i na pewno trzeba się na to przed zatrudnieniem wewnętrznie przygotować. Dino szybko się rozwija, a związku z tym, że jest to dosyć młoda sieć sklepów, to wiele zespołów dopiero się tworzy. Czasem zdecydowanie łatwiej dołączyć do zespołu, którego członkowie również dopiero zaczynają i poznają specyfikę pracy w sklepie. W zależności od Twoich kompetencji możesz aplikować do nich na stanowisko kasjera/ki, osoby wykładającej towar, magazyniera/ki, pracownika/czki terenowego czy pracownika/czki centrali. Ponadto Dino jest idealną opcją dla uczniów lub studentów, wchodzących dopiero na rynek pracy. Młode osoby mogą zarobić pieniądze, a na dodatek zdobyć cenne doświadczenie, które przyda im się w przyszłości.

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
Polityka cookies | Polityka prywatności | Zamknij